Andrāšs Berkeši. Nāra zīmoggredzenā

narazimoggredzena

Autors pieder pie ungāru rakstnieku vidējās paaudzes, literatūrai pievērsies, sākot ar 1957. gadu. Izgājis rūgtu dzīves skolu un paša pieredzēto un Izjusto pārliecinoši attēlojis šai darbā, kas uzrakstīts kā politisks detektīvromāns, reizē dodot ari Ieskatu par Ungārijai likteni otrā pasaules kara laikā un pēckara periodā.

Šai romānā jo plaši parādīts Ungārijas liktenis kara laikā un pēckara periodā, ieskaitot sešdesmito gadu sākumu. Visi romāna notikumi saistās ar galvenā varoņa Kālmana Borši likteni, viņa idejisko un morālisko iz­augsmi, taču vienlaikus iepazīstam dažādus sabiedriskus grupējumus, to attiecības un cīņu pret okupācijas varu, kā ari sarežģīto dažādu valstu izlūkdienestu darbību pēckara periodā.

Kaut arī dažos jautājumos varam autoram nepiekrist un neticēt, piemēram, Kālmana spējām veselu ādu tikt cauri ārkārtīgi daudzām «detektīviskām» situācijām, Oskara Šalgo straujajai un pamatīgajai pāraugšanai, taču šis romāns valdzina ar savu brīnišķīgo ticību cilvēkam. Reizēm ir grūti aptvert, kā šai zir­nekļa tīklam līdzīgajā intrigu vijumā iespējams to saglabāt.

indexarhīvs    yandex     mega

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.