Zenta Ērgle. Starp mums, meitenēm, runājot…

starpmumsmeitenem

Pirmo reizi vienā grāmatā Zentas Ērgles triloģija — «Starp mums, meitenēm, runājot…», «Bez piecām minūtēm pieauguši» un «Nosargāt mīlestību». Izdevumā iekļautas ari padomju laikā nepublicētās nodaļas. Šī grāmata ir kā seriāls, kura notikumus varēsit dzīvi iztēloties. Grāmatā ir trīs «sezonas» jeb, kā to sauc literatūrā, stāsti. Katru no tām veido 10—15 sērijas jeb nodaļas. Lai ari jūs, mūsdienu lasītājus, tāpat kā jūsu vecākus, priecē grāmatas varoņu prieki un likstas, skolas gaitas, piedzīvojumi un pārdzīvojumi!

indexarhīvs   yandex   mega

Zenta Ērgle. Starp mums, meitenēm runājot

starpmumsmeitenem

Stāsta darbība norisinās mūsdienu vidusskolā. Rakstniece pieskaras pusaudžu dzīves problēmām: zēnu un meiteņu attiecībām, nākamas profesijas izvēlei, pieaugušo un bērnu attiecībām.

indexarhīvs   yandex   mega

Zenta Ērgle. Bez piecām minūtēm pieauguši

bezpiecminpieaug

Turpinājums Stāstam “Starp mums meitenēm runājot”. Stāsta „Bez piecām minūtēm pieauguši” (1983) darbība risinās kādā profesionāli tehniskajā šuvēju vidusskolā. Galvenajiem varoņiem Baibai un Daumantam piepulcējas citi — bārene Svetlana, skaistā, iecirtīgā Dēzija, paslinkais Leons.  Un atkal lasītāji nemitīgi pieprasīja turpinājumu: „Ļoti gribētos zināt, kā izveidosies jauniešu turpmākā dzīve, vai Daumants un Baiba būs laimīgi, vai Daces un Pētera draudzība turpināsies,” Siguldas internātskolas audzēkņu vārdā raksta bibliotēkas pulciņa sekretāre Laila Čevere. „Es ļoti vēlētos, lai rakstniece uzrakstītu grāmatu vai pat mazu stāstiņu par jau pieaugušajiem jauniešiem, kuri mācās augstskolās vai strādā,” raksta V. Žarska no Rīgas 47. vidusskolas. „Tas varētu būt arī turpinājums grāmatai „Starp mums meitenēm runājot”. Stāsta pamatā būtu jauniešu dzīve, kad jau šīs piecas minūtes ir pagājušas un liekas, ka dzīvē viss ir sasniegts. Bet vēl jau ir daudzas neiekarotas virsotnes.”

indexarhīvs   yandex   mega

Zenta Ērgle. Nosargāt mīlestību

nosargatmilestibu

Trešā daļa triloģijai “Starp mums meitenēm runājot.” Stāsta, galvenie varoņi Baiba un Daumants pēc skolas beigšanas apprecas un sāk patstāvīgu dzīvi. Pēc rakstura abi ir dažādi – Baiba smagi pārdzīvo katru sīkāko nesaskaņu, Daumants turpretim ir straujš, vieglprātīgs. Lai nosargātu savu mīlestību, abiem nākas pārdzīvot grūtus brīžus. Tikai turot rokas mazo dēlu, Daumants paīstam saprot ka viņam vīrietim jāuzņemas galvenās rūpes ne vien par uzturu un apģērbu, bet ari par saticību, mīlestību un laimi mazajā pasaulē, ko sauc par Pētersonu ģimeni.

indexarhīvs   yandex   mega

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *