Mihails Bulgakovs. Meistars un Margarita

MeistarsunMargaritaMBulgakovsfb2

Gadsimta romāns. Sātans ceļodams pa pasauli vien viņam zināmu iemeslu dēļ apmeklē arī Maskavu 1930 gadā, kad pie varas nākusī komunistiskā valdība pilnībā noraida un nepieņem neko mistisku vai saistītu ar reliģiju, piemēram arī Jēzus Kristus eksistenci. Tomēr kāds cilvēks – Meistars uzdrošinājies uzrakstīt romānu par Ješua pēdējām dzīves dienām un viņa krusta nāvi, ko piespriedis Romas prokurators Poncijs Pilāts. Meistars par šādu romānu tiek cenzoru un literatūras kritiķu vajāts, un nonāk trako mājā.

Sātans ir pieņēmis Volanda vārdu, viņu pavada svīta: dēmoni milzīgs melns runcis Begemots, Azazello un ragana Gella. Visi cilvēki, kuri nonāk saskarsmē ar šo svītu vai pašu Volandu saņem sodu par saviem grēkiem vai grēciņiem – kukuļņemšanu, žūpību, egoismu, skaudību, vienaldzību un meliem.

Meistara mīļākā Margarita, kāda “pazīstama inženiera” sieva, kura pēc tam kad Meistars nonācis trakomājā ļoti pārdzīvo Meistara pazušanu un sapņo par to kā viņu atgriezt. Un tas kļūst iespējams, kad izrādās, ka viņa var Volandam izdarīt kādu pakalpojumu – būt par viņa rīkotās balles karalieni, uz šo balli gan tiek aicināti nevis vienkārši grēcinieki bet īsti “idejiski” ļaundari…

Otrā sižeta līnija tiek risināta paralēli pirmajai – tas ir romāns par Ponciju Pilātu, kuru uzrakstījis Meistars. Šeit tiek stāstīts par Romas prokuratoru, kurš neuzdrošinājās pretoties sinedriona lēmumam un neizglāba no nāves notiesāto Ješua Ha-Nocri (tā romānā nosaukts Jēzus Kristus prototips).

Romāna beigās abi sižeti krustojas un Meistars atbrīvo Ponciju Pilātu no akmens krēsla, kurā viņš pēc nāves notiesāts sēdēt. Pilāts beidzot iegūst mieru un aiziet pa mēness staru, lai turpinātu pārtraukto sarunu ar Ha-Nocri, arī Meistars un Margarita iegūst pēcnāves valstībā mieru.

indexarhīvs / yandex / mega

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *