Аizeks Azimovs. Fonds

Divpadsmit tūkstošas gadu Galaktikas impērija ir neierobežoti valdījusi par Visuma pasauli. Tagad tā mirst, un vienīgi Hari Seldons, revolucionārās psihovēstures zinātnes radītājs, spēj ieskatīties nākotnē — drūmā tumsības, barbarisma un karu laikmetā, kas turpināsies trīsdesmit tūkstošus gadu.

Lai saglabātu uzkrātās zināšanas un glābtu cilvēci, Seldom sapulcina ap sevi Impērijas gaišākos prātus —gan zinātniekus, gan pētniekus — un aizved tos uz nemīlīgu planētu paša Galaktikas malā, lai, radītu cerības bāku nākamajām paaudzēm. Šo svētnīcu viņš nosauc par Fondu.

Taču drīz plaukstošo Fondu apdraud savtīgi karavadoņi, kas uznirst norietošās Impērijas atpludu vilnī. Cilvēces pēdējā cerība sastopas ar smagu izvēli: padoties barbariem un ļaut sevi apspiest vai stāties tiem pretī un iet bojā.

Romānu Sērija “Fonds” ir slavenā zinātniskās fantastikas autora un bioķīmijas profesora Aizeka Azimova visievērojamākais darbs, kurš kopš pirmpublikācijas 1951. gadā piedzīvojis neskaitāmus atkāftotus izdevumus, tulkojumus gandrīz visās pasaules valodās, ietekmējis simtiem rakstnieku daiļradi un ieguvis prestižo Hugo balvu nominācijā “Visu laiku labākā fantastikas romānu sērija”.

Joprojām – septiņdesmit gadu pēc grāmatas pirmizdevuma -lasītājus fascinē Azimova idejas par virzieniem, kādos iespējams prognozēt cilvēces attīstību. Varbūt pašlaik mēs rakstnieka vīzijai esam daudz tuvāk nekā jebkad agrāk?Zvabc2017

indexarhīvs  /   yandex  /  mega

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.