Brīnišķīgie kaķu stāsti

Briniskigie kaku stasti(T.Gotje)

Krājumā “Brīnišķīgie kaķu stāsti” apkopoti darbi, kuru autori ir izcili meistarīgi rakstnieki Marks Tvens, Stīvens Vinsents Benets, Fricis Laibers, P G. Voudhauss, Pols Gelliko, Liliana Džeksone Brauna un citi, kas pauž cieņu un apbrīnu par noslēpumaino un skaisto kaķu iedabu.

Visai mūsu glāsaino draugu un viņu cilts vēs­turei īstenībā ir slepena radniecība ar mums pa­šiem. Mēs esam šos dzīvniekus dievinājuši, no viņiem baidījušies, lūkojušies uz tiem gan kā uz pusdieviem, gan arī kā uz velnu un raganu sirdsdraugiem. Tagad, kad industriālā revolūci­ja pakļauj sev agrākos lauciniekus, kaķis ir viens no pēdējiem dzīvniekiem, kas palicis cilvēku draugs un mīt arvien lielākā daļā mūsu mājokļu.

  1. V. Džekobs. Baltais kaķis ; Filips Gilberts Hemertons. Kaķi ; Mērija E. Vilkinsa Frīmena. Kaķis ; Čārlzs Dadlijs Vorners. Kaķis vārdā Kalvins ; Marks Tvens. Dika Beikera kaķis ; Agnese A. Sendema. Apzinīgais kaķis ; Saki. Labdare un laimīgais kaķis ; Džons Koulmens Edamss. Kaķis mičmanis ; V. V. Džekobs. Tumša lieta ; Pols Gelliko. Ja šaubies — mazgājies ; Pols Gelliko. Dženija māca Pīteram, kā kaķim jāuzvedas ; Liēls Dž. Litke. Kaķisks krimiķis ; K. Petriks. Resnais Runcis ; Liliana Džeksone Brauna. Flojas kundzes grēks ; Fricis Laibers. Kosmiskās telpas un laika koordināšu maiņas brīdis “Pavasara cālēniem” ; P G. Voudhauss. Stāsts par Vebsteru ; Stīvens Vinsents Benets. Kaķu ķēniņš ; Karels Čapeks. Nemirstīgais kaķis

Sastādītāja un tulkotāja no angļu valodas Ilga Melnbārde alberts12 2001

indexarhīvs / yandex / mega

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *