Aīda Niedra. Vindedze

vindedze

Tautas pašapziņu ceļošais, interesantais romāns par seno latviešu dzīvi Vindedzes novadā netālu no Tālavas; par karstasinīgo un varonīgo karotāju, virsaiti Satekles Rūsiņu.

“Viņa (Rūsiņa) kara cepure zibsnīt zibsnīja pret sauli, kad tas jāja savā varenā, baltā zirgā un kur viņa kumeļa soļi dimdēja, tur ļauži steidzās raudzīties savā mīlulī, cienītā, mirušā virsaiša Druvvalda dēlā.”

“Vindedze. Tāla un savrupa pilsēta Jersikas valsts pavārtē, modri sargādama Tālavas ežas, turēdama kopā savus ļaudis un kopā turēdamās, plaukdama un pieredzēdama labas dienas. Un veltīgi raudzījās svešnieki uz šo tautu, kuras valdniekiem un augstmaņiem bija pazīstama Dieva žēlastība, tā kā viņus vairs par pagāniem nevarēja saukt un ar zobenu iznīdēt. Gadu simtiem svešnieki meta acis uz šo zemi, bet veltīgi. Aizstāvju zobeni cirta karsti un droši, un ne pēda zemes netapa atdota.”

Grāmata nodrukāta uz sliktas kvalitātes(!) papīra, tāpēc teksts pat grāmatā visai nesalasāms (skat djvu failu). Pēc atpazīšanas fb2 failā izlabota lielākā daļa radušos kļūdu.

fb2   indexarhīvs / yandex / mega 

djvu  indexarhīvs / yandex / mega 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *