Vitālijs Korotičs, Naida seja

Vēstur. romāns vēstulēs. Ukraiņu mūsdienu rakstnieka (dz. 1936. g.) publicistiskajam romānam ir dokumentāls raksturs. Rakstnieks licis lietā savus paša vērojumus, kas gūti, uzturoties Amerikas Savienotajās Valstis ANO sesiju laikā. Grāmatā daudz uzmanības veltīts ukraiņu emigrantu likteņiem.

Grāmata ir sarakstīta trijos mēnesos — tieši tik ilgu laiku es šoreiz uzturējos Amerikas Savienotajās Valstīs, galvenokārt Ņujorkā, un es vēlējos, lai lappuses taptu tūlīt pēc notikumiem vai pat vienlaicīgi ar tiem. Nodaļām seko izraksti no amerikāņu preses, lielākoties no Ņujorkas izdevumiem, kas iznākusi tajā pašā laikposmā, kad rakstīju grāmatu; trim mēnešiem vajadzēja ietilpt sajās noteiktajās kontūras, reālo notikumu stingrajās robežas. Šī grāmata rakstīta tajā zemē un par to zemi, kur esmu bijis daudzas reizes un kur man ir daudz sirdij dārgu cilvēku…

Tātad pamatā Ņujorka. Tas nav maz. Daudzējādā ziņa tā ir neizmērojama pilsēta; vesela pasaule, kurā viegli ienirt, bet no kurienes grūti izrauties. Es izstāstīšu visu, kas te atgadīsies ar mani, gribētos, lai jums nezustu pārliecība, ka mans stāsts ir patiess, pat dokumentāls. Es nosaukšu vārdus, datumus, celtņu un ielu nosaukumus, māju numurus, it visu, tā, kā tas ir.

Index   Mega  yandex 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *