Hanss Kammerlanders. Kalnu apsēstais

kalnu-apsestaish-kammerlanders

Dzīve starp klintīm un ledājiem, iespaidi astoņtūkstošnieku nāves zonā. Sadarbībā ar Valteru Lukeru 29 krāsaini un 109 melnbalti attēli.

Dienvidtirolietis Hanss Kammerlanders ir viens no veiksmīgākajiem alpīnistiem pasaule un pagaidām vienīgais, kam izdevies nobraukt ar slēpēm no Everesta virsotnes. Šaja grāmatā viņš stāsta par savu kalnu apsēstību, kas jau kopš jaunības gadiem atkal un atkal trenc viņu stāvākajās kraujās un augstākajās smailēs, par dzīvi starp klintīm un ledājiem, par piedzīvojumiem, kas pieredzēti astoņtūkstošnieku nāves zonā. Hanss Kammerlanders, kas šajā grāmatā stāsta par savu iespaidīgo, vienatnē veikto gājienu uz Everesta virsotni, ir viens no veiksmīgākajiem alpīnistiem pasaulē. Viņš bija pirmais, kas ar slēpeni nobrauca no Nangaparbata. Un joprojām viņš ir vienīgais cilvēks, kas uzdrošinājies nobraukt ar slēpēm no Everesta. Kas ir šis vīrs, kurš nebīstas riska un kalnos veic gandrīz pārcilvēcisko? Šo grāmatu viņš sāka veidot 1997. gada pavasarī Kančendžangas bāzes nometnē. Nobraucienā no Kančendžangas apsaldējis kāju pirkstus un tādējādi spiests pārtraukt savu «Himalaju triloģiju», viņš turpināja strādāt pie grāmatas jau slimnīcā. Pastāvīgā saskarsme ar risku, bailēm un nāvi, astoņtūkstošnieku tūrisma nejēdzība, kaisle uz kalniem – Hanss Kammerlanders ļauj lasītājam izjust, kas viņu atkal un atkal trenc stāvākajās kraujās un augstākajās smailēs.

Hanss Kammerlanders dzimis 1956. gadā Ahornaha (Dienvidtirole). Viņš ir klinšu kāpējs, kalnu pavadonis un slēpošanas instruktors, viens no veiksmīgākajiem mūsdienu alpīnistiem. Veicis vairāk nekā 2000 kāpienu Dolomītalpu smailēs (50 grūti pirmgājieni), uzkāpis lielajās Alpu klintis un iekarojis 12 no 14 astoņ-tūkstošniekiem (7 no tiem kopā ar Reinholdu Mesneru). 1990. gadā viņš nobrauc ar slēpēm no Nangaparbata, 1996. gadā -vienatnē rekordlaikā uzkāpj Everesta un pirmais nobrauc ar slēpēm no virsotnes. 1098. gadā viņš uzveic arī Kančendžangu, trešo augstāko pasaules virsotni.2000

indexarhīvs / yandex / mega

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *