Ieva Skrebele. Gaismas piesārņojuma analīze. Rīgas modelis

Zinātniski pētnieciskā darbā tēma ir „Gaismas piesārņojums. Rīgas modelis”. Darba mērķis ir izanalizēt gaismas piesārņojuma rašanās cēloņus, tā ietekmi un novēršanas iespējas, kā arī apskatīt Rīgas modeli.

Darbā tiek apskatīta gaismas piesārņojuma negatīvā ietekme gan uz dzīvo dabu, atstājot iespaidu uz dabiskajiem diennakts ritmiem, gan cilvēku, pasliktinot redzamību naktī un kaitējot astronomiskajiem pētījumiem. Šo iemeslu dēļ tika secināts, ka pilsētu nakts apgaismojuma radīto gaismas piesārņojumu vēlams samazināt.

Darba ietvaros, izpētot ielu apgaismojumu Rīgā, tika secināts, ka tas ir nekvalitatīvs, jo no laternām gaisma spīd virzienos, kur tā ir nevēlama, tāpēc to būtu iespējams uzlabot, un tika ieteiktas iespējas, kā to varētu izdarīt.

Darbu veicot, tika aptaujāti Rīgas iedzīvotāji, lai noskaidrotu viņu informētības līmeni par gaismas piesārņojumu un viedokli par to, kādam būtu jābūt apgaismojumam. Tika konstatēts, ka ievērojama daļa rīdzinieku ir saskārušies ar gaismas piesārņojuma izraisītajām negatīvajām sekām, taču lielākā daļa respondentu nekad nebija dzirdējuši par šo piesārņojuma veidu.

Gaismas piesārņojums ir mūsdienās aktuāla problēma, tāpēc būtu nepieciešams par to izglītot plašāku sabiedrību, jo, to novēršot, būtu iespējams uzlabot cilvēku dzīves kvalitāti un taupīt energoresursus, ja netiktu izgaismotas vietas, kur gaisma nav vajadzīga.

Zinātniski pētnieciskais darbs zemes zinātnēs.

indexarhīvs / yandex / mega

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *