Debora Rodrigesa. Mazā Kābulas kafejnīca

maza-kabulas-kafejnicad-rodrigesa

Sanija ir enerģiska amerikāniete, kuras prieks un lepnums ir mazā kafejnīca karu un nemieru plosītajā Afganistānas galvaspilsētā. Viņas kafejnīcā strādā vietējie ļaudis, tostarp arī Jasmīna – jauna afgāniete no tāla kalnu ciema, kuras noslēpums var pakļaut briesmām daudzu cilvēku dzīves, un Haladžāna, kura ilgojas pēc pirmstālibu laikā valdošās brīvības un kura tagad slēpj savus mūsdienīgos uzskatus pat no dēla.

Sanija dāsni dāvā savu viesmīlību patstāvīgajiem apmeklētājiem, kuri pārsvarā ir ārzemnieki. Kādu dienu kafejnīcā ienāk britu žurnāliste Isabela un turīga amerikāniete Kendisa. Starp trim sievietēm izveidojas draudzība, kas mainīs ne tikai viņu, bet arī daudzu citu cilvēku dzīvi visā valstī…

Savā lieliskajā romānā “Mazā Kābulas kafejnīca” Debora Rodrigesa uzbur saviļņojošu tālās Afganistānas portretu. Tā ir zeme, kur pat politisko un sociālo konfliktu ēnā joprojām ir sastopama draudzība, aizrautība un cerība.

Debora Rodrigesa (Deborah Rodriguez) ir amerikāņu rakstniece, vairāku grāmatu autore. Romāns “Mazā Kābulas kafejnīca” ir viņas debija daiļliteratūrā.

No angļu valodas tulkojusi Sandra Rutmane. zvabc2016

indexarhīvs / yandex / mega

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.