Kadija. Izkropļotā

Uzrakstīt palīdzējusi Marija Terēze Kjuni

Patiess stāsts

Grāmatā lasām par šaušalīgu aizvēsturisku tradīciju, kuru daudzās zemēs vēl joprojām nav izdevies izskaust — sieviešu ģenitāliju apgraizīšanu.

Pasaules Veselības organizācija un UNICEF norāda, ka daļēja vai pilnīga sieviešu ģenitāliju nogriešana (Female Genital Mutilation – FGM) veikta ap 130 miljoniem sieviešu visā pasaulē. Ik gadu tām pievienojas vēl aptuveni divi miljoni šīs senās tradīcijas upuru.

Visos gadījumos ģenitāliju apgraizīšana stipri izmaina sievietes dzimumorgānus – viņa nespēj sasniegt seksuālo baudu, tās sekas ir lieli sarežģījumi dzimumdzīves, grūtniecības un dzemdību laikā.

  • Mūsu valodā nav vārda „orgasms”, – teic Kadija.-Sievietes seksuālais apmierinājums pie mums ir ne tikai tabu, tas ir kaut kas neiedomājams! Pirmo reizi, izdzirdējusi vārdu „orgasms”, es aizskrēju uz bibliotēku…

Senegāliete Kadija stāsta par afrikāņu sieviešu dzīvi, un viņas vēstījums daudzās eiropietēs var izraisīt mulsumu, pārsteigumu, sašutumu, kaunu, šausmas… Varbūt to visu labāk nezināt? Tā ir cita, mums grūti izprotama pasaule! Kādēļ gan mums tas jāzina?

Bet… Mums visiem ir viena Zeme, kuras mākslīgi veidotās robežas arvien vairāk zaudē savas izteiktās aprises.

Kadija runā atklāti. Par šausminošo „operāciju”, kura viņai septiņu gadu vecumā, bez jebkādas anestēzijas, bija jāpiedzīvo „attīrīšanas” rituāla (klitora izgriešanas) laikā, lai tā kļūtu „tīra” un iegūtu tiesības skaitīt lūgšanas. Par savu turpmāko dzīvi — piespiedu laulībām trīspadsmit gadu vecumā. Par poligāmiju. Ne tikai dzimtenē, bet arī par ierasto imigrantu daudzsievību mūsdienu Francijā, tās sirdī – Parīzē.

Viņas dzīve ir mazas, beztiesiskas afrikāņu meitenītes ceļš no Senegālas soninku kopienas līdz pat ANO Ģenerālajai Asamblejai — aizstāvot savu pazemoto un izkropļoto māsu tiesības uz sievietes laimi. Sētava, 2008.

indexarhīvs / yandex / mega / 4shared

 

2 atbildes “Kadija. Izkropļotā”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *