Kristina Sabaļauskaite. Silva Rerum III

Petrs Antans Norvaiša no Milkantiem, Kazimiera mazdēls un Jona Izidora dēls, allaž balstās tikai uz faktiem un skaitļiem, dzīvo pārticībā un tīksminās par savu varu un ietekmi, taču viņam ir lemts kļūt par liecinieku Radvilu dzimtas drāmai un būt tajā par uzticības personu. Vai veselais saprāts var palīdzēt, kad notikumi nevadāmi un nevaldāmi pagriežas negribētā virzienā, bet varoņi, bruņojušies ar Kabalas un alķīmijas gudrībām, tiecas aizbēgt no īstenības un pārkāpt robežas, aiz kurām valda kaislību tumsa un metafiziska nezināmība?

Rakstot trešo Silva rerum daļu, Kristina Sabaļauskaite balstās uz reāliem notikumiem un biogrāfijām – tas viss tiek savīts maģiskā stāstījumā par dzimtas mantojumu, Viļņu un Nesvīžu, īstenību un zemapziņu, jūdaismu un libertīniem, arhitektūru, teātri un uguns stihiju.

“Silva rerum III turpina Norvaišu dzimtas sāgu – lasītājs tiek aizvests uz XVIII gs. vidu, kad Lietuvas Dižkunigaitiju, kas tolaik pieredzēja vienu no pārticīgākajiem laikposmiem, apdraudēja nevis epidēmijas vai kari, bet kaut kas daudz bīstamāks: intrigas, korupcija un iekšējs sairums. Šis ir stāsts par dekadentisku laika posmu, ko nereti mēdz dēvēt par “tumsu pirms Apgaismības”, bet romāna vēsturisko personāžu likteņi pārspēj pat visdzīvākās fantāzijas iztēloto.zvabc2015

indexarhīvs / yandex / mega

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *