Laimīgu Jauno 2018 Suņa gadu!

Sakarā ar yandex diskā iesūtītajām sūdzībām, mans akaunts yandex diskā ir dzēsts.
Papildu skaidrībai, lūk teksts no yandex diska administrācijas:
“Здравствуйте!
Ваш аккаунт на Диске был заблокирован в связи с тем, что нам неоднократно поступали жалобы на нарушение авторских прав в отношении контента, размещенного с Вашего логина. По всем заблокированным файлам Вам высылались автоматические уведомления. В связи с тем, что нарушения повторились, мы были вынуждены его заблокировать. Вопрос о снятии
ограничений рассматриваться не будет.”
Šinī gadījumā nav vainīgs ne Putins ne krievi, lai arī pie mums jau pierasts visās nebūšanās vainot šo kaimiņu valsti. Tomēr šoreiz par to varat pateikties saviem alkatīgajiem un nenovīdīgajiem tautiešiem.
Ja ir kādi ieteikumi, vai iebildumi, variet rakstīt komentārus un atsauksmes.
Problēma slēpjas arī tai apstāklī, ka mūsdienu patērētāju sabiedrības pārstāvji
pieraduši tikai ņemt, neko nedodot pretī. Šai ziņā es piederu pie izmirstošās
“dinozauru” sugas un gribēju no interneta ne tikai ņemt, bet arī pats kaut ko labu
iedot. Mēs daudz runājam un stāstam cits citam par latviešu valodas un kultūras saglabāšanu un attīstīšanu. Arī es, savu iespēju robežās, šai ziņā gribēju kaut ko izdarīt, lai jaunieši vairāk lasītu grāmatas, nevis truli urbtos datoru monitoros, spēlējot tukšas un agresīvas spēlītes. Lai aizbraukušie latvieši atcerētos un neaizmirstu savu valodu, lai arī šo latviešu bērni runātu latviski. Kad ir šāds desmit gados ieguldīto pūļu iznākums, tad dūša kļūst visai šķērma.
Attiecībā uz autortiesībām, arī savā darbībā nekādus īpašus pārkāpumus nesaskatu, jo publicēju grāmatas, kuras izdotas nu jau vairs neeksistējošā valstī – PSRS. Ja tomēr man tika atsūtīta prasība izņemt kādu grāmatu no lejuplādes, to nekavējoties arī izdarīju. Tāpēc šāda dažu tautiešu “sūdzmaņošana” attiecībā uz šo lapu ir nekorekta, jo nekādus brīdinājumus man nesūtīja, bet uzreiz rakstīja “kļauzas” yandex diska administrācijai.
Esmu nolēmis šīs lapas apkalpošanu pārtraukt. Ja kādam ir interese to turpināt,
rakstiet uz manu epastu. Tomēr nepieciešams viens noteikums. Interersentam ir jābūt
KAUT MINIMĀLAM priekšstatam par mājas lapu izveidi vai vismaz apkalpošanu. Tos, kuru zināšanas nesniedzas tālāk par datora ieslēgšanu un peles stumdīšanu, lūgums nepieteikties.
ar cieņu
e-gramatas

 

32 atbildes “Laimīgu Jauno 2018 Suņa gadu!”

 1. Dažiem cilvēkiem ir tāds liktenis – tikt nosūdzētiem, lai arī ko viņi nedarītu. 1905 gadā sūdzmaņi nodeva savus tautiešus melnās sotņas pātagām, 1942 – fašistisko okupantu koncentrācijas nometnēm, 1949 – sarkanā mēra okupantu izsūtīšanām. Tā ka šī nosūdzēšana jandex diskā tāds nieks vien ir, salīdzinot ar tām šausmām kuras tauta piedzīvojusi sūdzmanīšu darbošanās rezultātā.

 2. Liels paldies Jums! Un tomēr ceru, ka spēsiet turpināt šo darbu! Personīgi no Jūsu lapām esmu ieguvis daudz lieliskas grāmatas, ko nevarētu atļauties iegādāties!
  Visu cieņu! Laimīgu Jauno gadu!
  No pasaran!

 3. Var sagaidīt jaunu triecienu no kangariem – šī resursa https://examplewordpresscom1500.wordpress.com/ bloķēšanu, jo arī šis ir bezmaksas variantā. Yandex administrācija no sākuma ļoti atbalstīja manus centienus un pat iedeva 220 gb bezmaksas mākoni. Kā redziet, kas viegli iegūts, tas viegli aiziet. varbūt kādam ir vēlēšanās pašam nopirkt no yandex mākoni un no tā sākt atkal izdalīt grāmatas kaut vai caur šo pašu saitu, kuru tomēr arī vajadzētu nopirkt? Būtu grūtāk visu šo nodzēst rakstot sūdzības.
  Bez tam, par tautas saziedotiem līdzekļiem veidotam resursam sūdzmaņi klāt neķertos.
  Wordpresa Premium tarifa plāns ir 8 eur mēnesī tātad 96 eur gadā, bet yandex disku uz 100 gb var nopirkt par 800 Krievijas rubļiem gadā.

   1. Neesmu par to domājis. Vai man būtu jāpublicē savs bankas konts? Vai tas būtu pareizi un likumīgi? Rakstiet savus ieteikumus, kas zina, kā to pareizi noformēt.
    Laikam vispareizāk būtu izveidot piem. swedbankā jaunu kontu, kura numuru jānopublicē šeit. Piekļuvi šim kontam jādod šīs mājaslapas resursa turētājam. Kontā, domāju, ka var ielikt naudas izņemšanas ierobežojumus, piem. noteiktā tarifa plāna ietvaros gadā. tarifa plāns kopā ar yandex disku būtu 800 rub = 12 eur par yandex disku+96 eur par lapas premium izskatu = 108 eur gadā.
    Rakstiet! Ja esat ar mieru ziedot, es būtu ar mieru turpināt šīs lapas uzturēšanu. Atvērt bankas kontu arī man nesagādās grūtības, vajag tikai jūsu uzticības pilnvaras.
    Domāju, ka par manu godīgumu šaubām nebūtu vietas, kaut vai tāpēc, ka esmu bez maksas devis visiem interesentiem tik daudzu grāmatu piekļuvi pilnīgi altruistiski un bez maksas.

  1. Yandex ir visīstākā ES firma, reģistrēta Nīderlandē, ofiss un galvenais serveris atrodas Hāgā, tas jāņem vērā, jo viņiem ir un būs jāņem vērā mūsu mafijas iegribas, lai pašus nenobloķētu…

   1. Paldies par info. Nezināju. Yandex pakalpojumi visi ir krievu valodā.
    Vēl varu piebilst, ka izzinot jaunāko informāciju, lapas un diska nopirkšana tomēr pilnībā nenodrošina neaizskaramību, pat ja tie iegādāti par tautas saziedotiem līdzekļiem. (neesmu lietas kursā, vai tas attiecas arī uz Brīvības pieminekli Rīgas centrā). Ja kādam pietapierem šķitīs, ka tomēr kaut kāds likums ir pārkāpts, viņš turpinās sūdzēties. Domājams, ka dzēšana vai bloķēšana tad notiks ar iepriekšēju brīdinājumu.

 4. Žēl, ļoti žēl. Esmu no tiem tautiešiem, kuri devušies dzīvei ārzemēs. Šeit dabūju lasīt daudz jauku latviešu rakstnieku grāmatas, kuras dzimtajās mājās stāv plauktos, bet diemžēl nerodas iespēja visu pārvest līdzi. Ciemojoties vienreiz gadā Latvijā protams pirku jaunas klāt, bet vairāk par 8-10 fiziski nespēju aizvest. Lasu daudz un ātri… Būs vien jāizvēlas lasīt citā svešvalodā, ja jau tāds liktenis piemeklēja šo lapu. Veidotājiem paldies par padarīto darbu un ieguldīto laiku!

 5. Gatavs Ziedot viennozīmīgi !!! Protams ka Lielākā daļa šo grāmatu ir pieejamas arī taustāmā izskatā, bet nu ceļojumā maisu ar grāmatām nepaņemsi !!!!!!

 6. Sakot paldies par veikumu šo daudzu gadu garumā, es arī labprāt ziedotu. Iespējams, lai saglabātu kaut nelielu anonimitāti, var atvērt paypal kontu

 7. Lūk atbilde no yandex diska administrācijas uz manu vēstuli par VISU lejuplādes saišu bloķēšanu un nodrošināšanos nepieļaut šādas iespējas atkārtošanos.
  Мы проверили, данный аккаунт был заблокирован за многократное нарушение авторских прав.
  Покупка дискового пространства никак не связана с нарушением авторских прав.
  Поступление жалобы является юридически значимым основанием для блокировки и в подобных случаях мы обязаны принять меры в соответствии с принятой у нас процедурой — https://yandex.ru/support/common/support/complaints-about.xml .
  Вы можете подать встречное заявление о том, что готовы полностью нести ответственность за размещённый контент и самостоятельно урегулировать разногласия с лицом, подавшим жалобу. Получив такое заявление, мы передаем его жалобщику. Если необходимо, мы можем выслать Вам шаблон такого заявления.
  Вы можете написать заявление об ответственности на новый логин или использовать старый.
  С уважением, Корней Зубский
  Служба поддержки Яндекса
  https://yandex.ru/support/
  Kā redziet, jebkādi pretpasākumi šeit būtu nevietā un lieki. Tas nozīmētu cīņu ar vējdzirnavām, bet Dona Kihota lauri mani nevilina, tāpat kā jebkāda veida tiesas darbi un jebkādu strīdu uzsākšana ar mūsu sūdzmaņiem. Tas pats attieksies arī uz šo mājaslapu. Tās nopirkšana tomēr nekļūs par tās drošības garantu, par to pārliecinājos, pakonsultējoties ar likumus zinošiem cilvēkiem. Domāju, ka man piekritīs lielākā daļa saita apmeklētāju un lietotāju. Oficiāla bezmaksas latviešu egrāmatu izplatīšana internetā nav iespējama. Kamēr šīs lapas eksistenci piecieš attiecīgas varas struktūras, tā turpina pastāvēt.

 8. Lūgums.
  Ja kādam, nepatīk kaut kas šīs mājaslapas saturā, ja kāds uzskata, ka ar tās vai citas grāmatas publikāciju tiek pārkāptas autortiesības, rakstiet taču komentārus šeit, vai uz manu epastu, kas katram taču pieejams un zināms. Tie ir pat divi: e-gramatas@inbox.lv un imantslochmelis@inbox.lv Pēdējo pāris gadu laikā neesmu saņēmis nevienu komentāru vai aizrādījumu par autortiesību pārkāpšanu.
  Bet ja tādu nav – tad droši uz priekšu! Ja es būtu saņēmis brīdinājumus vai aizrādījumus, tad jau sen būtu pārtraucis savu darbību. Nerīkojieties paslepeni sūtot sūdzības!!! Tas nedara Jums godu! Ja redzēšu, ka mana darbība traucē latviešu tautas attīstībai vai izaugsmei, to noteikti pārtraukšu.

 9. Varbūt ir iespēja salikt visas grāmatas vienā torrentā? Un pastāv arī citi failu uzglabāšanas serveri bez yandex. Būtu ļoti žēl, ja lapa pārtauktu savu darbību. Tas nozīmētu stukaču uzvaru

  1. Lieliska ziņa par jauno vietni!

   Ja nebūtu šīs lapas entuziastu, latviešu literatūra lasīšana Pocketbook’os un citās e-ierīcēs (e-readers) vispār nebūtu pieejama – tāpēc, ka tās citur nav un, ja ir, tad nesamērīgi dārga.

   Cenu atšķirība LV starp drukātajām un oficiālajām e-grāmatām, žurnāliem pamatā nekāda, tāpēc jau tās arī reti kurš pērk. Turklāt, ja GoogleBooks, krievu oficiālajos saitos bestselleri pa 3.. 6 eiro, tad mūs “pārticības valstī” jau cenu zem 10 neviens nenolaidīs.

   Paldies visiem iesaistītajiem, ka no šīs kārtējās skauģu un stukaču sarūpētās klizmas esam izvairījušies.

   1. Jums taisnība, Emīl. Tāpēc gluži neviļus rodas jautājums: Kādā “laimes zemē” ar skaisto “veiksmes stāstu” mēs īsti dzīvojam? Pat grāmatas jālasa ar bailēm, ka netiekam sodīti!

 10. Ļoti žēl. varbūt uzturēt savu mājaslapu ar reģistrāciju un lietošanas maksu servera izmaksu segšanai. Vai tas nevarētu būt risinājums?

  1. Šinī gadījumā tā nav galvenā problēma. Mājaslapa jau turpina pastāvēt, bet lejupielādes saites uz katru no 4800 ierakstiem atjaunot ir tik darbietilpīgs un mehāniski garlaicīgs process, ka tas aizņem ļoti ilgu laiku. Pat ar visai ātru interneta pieslēgumu un pieradumu, katra ieraksta labošana aizņem apm 4-5 min. Viegli aprēķināt cik ilgs laiks nepieciešams… Tie, kas ar to nodarbojušies, sapratīs… Bez tam jau pastāv jauna mājaslapa ar tieši šādu risinājumu. Apmeklējiet vietni https://egramatas.com/

 11. Esmu ārvalstīs dzīvojošs latvietis, kurš ar prieku izmantoja iespēju iepazīties ar dažādiem rakstnieku darbiem. Tādi atklājumi, kā “Malvilas pils” vai “Klibais velns”, “Nirējs” u.c. darbi tagad ir atrodami manā bibliotēkā papīra formātā.
  Paldies, Gints, par iespēju iepazīties ar brīnišķīgām grāmatām.

 12. Paypal konts būtu labākā opcija. Var arī bitcoin, bet Latvijā reti, kurš tādu izmanto. .com paplašinājums nav laba izvēle, to var viegli slēgt. Labāk būtu izvēlējušies .org vai info.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.