Manuels Domingess Benavidess. Pēdējais Vidusjūras pirāts

Spānija! Zilas debesis ar karstu sauli, ziedoši apelsīnu dārzi; pie hotas un pasodobles skaņām dejo melnmatainā Karmena, iejūsminot vēršu cīņām drošsirdīgo torero. Šo Spāniju jūs pazīstat no operas skatuves, no dziesmām un nostāstiem.

Bet vai esat dzirdējuši kaut ko par to Spāniju, kur kādā salā piedzimst deģenerēts radījums ar spēcīgām dabiskām dziņām un labu rēķināšanas spēju, nepārspējami veikls zaglis? Vai zināt, kā šis zellis kļūst par novatoru un sasniedz augstākās virsotnes …. kontrabandā; kā viņš virzās arvien augstāk un augstāk, līdz ieceļ un atlaiž Spānijas ministrus, kļūdams par tuvu un nepieciešamu cilvēku diktatoram — ģenerālim Primo de Riveram; kā viņš, pērkamu politiķu, pērkamu žurnālistu un pērkamu sieviešu atbalstīts, pats kļūst par parlamenta deputātu vēl pēc tam, kad jau par saviem grēkiem nokļuvis drošā vietā — aiz restēm — un no tās aizbēdzis?

To visu un vēl daudz ko citu par Spāniju mūsu gadsimta pirmajos trīsdesmit gados pastāstīs šī grāmata — reizē valdzinošs mākslas darbs un vissīkākās detaļās patiesa laikmeta hronika. Daža laba no šajā hronikā aprakstītajām personām vēl nesen elpoja aromātisko Vidusjūras piekrastes gaisu.

Index   mega   yandex

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.