Džeimss D. Votsons. Dubultspirāle

Subjektīvs atskats uz DNS struktūras atklāšanu.

Grāmatas autors ir izcilais amerikāņu zinātnieks Dž. D. Votsons. Katrs, kas sekojis bioloģijas pēdējiem sasniegumiem, droši vien būs dzirdējis viņa vārdu līdzās angļu Frānsisa Krika un Morisa Vilkinsa vārdiem. Sie trīs zinātnieki, kuri 1962. gada saņēma Nobela prēmiju, veikuši vienu no lielākajiem atklājumiem bioloģijā 20. gadsimta — noskaidrojuši, ka uzbūvēta DNS, organisma ģenētiskais materiāls, kas glabā iedzimtības informāciju.

«Dubultspirale» ir autobiogrāfisks stāsts par to, kā Votsons un viņa līdzautori nonāca pie šā atklājuma. Izklāsta nepiespiestā maniere, spilgtie darbojošos personu raksturojumi un tēlainā valoda ieinteresēs populārzinātniskās literatūras draugus.

Džeimss D. Votsons dzimis 1928. gadā. Mācijās Čikāgas valsts skolās un 1943. gadā iestājās Čikāgas universitātē. Pēc tās absolvēšanas nodarbojās ar ģenētiku Indiānas universitātē un 1950. gadā ieguva doktora grādu. Pēc tam Votsons aizbrauca uz Eiropu, pavadīja vienu gadu Kopenhāgenā un divus — Kembridžas universitātes Kavendiša laboratorijā. Te viņš satikās ar Frānsisu Kriku, un abu sadarbība 1953. gadā vainagojās ar hipotēzi par DNS struktūru. Nostrādājis divus gadus Kalifornijas Tehniskajā institūtā, viņš kļuva par pasniedzēju Ilarvarda universitātē, kur pašlaik ir bioķīmijas un molekulārās bioloģijas profesors. Pirms «Dubultspirales» viņš sarakstījis mācību grāmatu koledžas studentiem «Gēna molekulāra bioloģija», kas izdota 19G5. gadā. Votsona pētnieciskās intereses tagad pievērstas olbaltumvielu sintēzei.

Index  Yandex  Mega

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.