Dace Judina. Tīrītājs

Sērijas “Izmeklē Anna Elizabete”  astotā grāmata. Dzīve kā spēle ārpus noteikumiem. Ikvienai valstiskajai iekārtai un sabiedrībai pienāk tāds attīstības posms, kad tā draud noslīkt savos mēslos. Tas ir pirmais trauksmes signāls, kuru ignorējot sākas pašattīrīšanās. Tas ir neatgriezenisks process. Reiz sācis darboties, Tīrītājs vairs nav apturams…

Klusajā Mežāju kapsētā atrod dubultapbedījumu ar pirms mēneša pazudušā virsprokurora līķi. Rīgas nomalē, pamestā mājā tiek nogalēts datorpirāts. Braucot cauri mežam, mašīnā uzsprāgst mediju magnāts. Svētdienas rītā pa darba kabineta logu izveļas apgabala galvenā tiesnese. Dežūras laikā slimnīcā nelabu galu ņem ārsts – pacientu nīdējs.

Politiķi gatavojas vēlēšanām – saukļi top skaļāki, runātāji – sārtāki. Bet visu laiku pazūd bērni – daži atrodas, citi ne. Vai atrodas par vēlu. Klīst runas par Leļļu fabriku – vergu nometni bērniem. Un tad tīmeklī parādās Negantais…

Kāpēc ģenerālis Bass atkārto – mums vajadzīgs Tīrītājs, bet Līzbete zīmīgi noteic – tam, kurš uzkopj māju, nedrīkst traucēt?

Bet tikmēr spēle ar iezīmētajām kārtīm turpinās. Mūs globalizē, iezīmē, sačipo. Pērk, pārdod, sagrupē, pārgrupē. Vada un vadā. Biksta un baksta. Kā lopiņus. Un mēs ļaujamies – diemžēl.

Index   Mega  yandex 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *