Alfrēds de Misē. Izlase

Romāns: Laikmeta bērna grēksūdze.  Noveles: Frederiks un Bernerete ; Ticiāna dēls ; Margo ; Baltā strazda stāsts ; Mimī Pensona ; Dzimumzīmīte

Būdams romantiķis, Misē vienīgo oāzi, vienīgo patvērumu no buržuāziskās pasaules sekluma meklē mīlestībā. Taču arī tur valda viltus un aprēķins, arī mīlestība ir pērkama un pārdodama. Un Misē, augstākās sabiedrības dendijs, Parīzes «zelta jaunatnes» pārstāvis, rod aizmiršanos uzdzīvē, līdz beidzot, vīlies, sagandējis veselību un zaudējis ticību visam, sāk domāt par pašnāvību. Tomēr viņu izglābj tieši mīlestība — liela, īsta un neatkārtojama: 1833. gadā Misē satiek Žoržu Sandu. Misē un Žoržas Sandas mīlestības romāns, kas atbalsojas viņa darbā «Laikmeta bērna grēksūdze», atstājis lielu ietekmi arī uz abu rakstnieku daiļradi.

Novelēs, kuru galvenā tematika ir liktenīga mīlestība, ko pavada ciešanas, Misē tēlojis gan Parīzes bohēmu — «Mimī Pensona»; gan augstākās sabiedrības dzīvi — «Ticiana dēls». Ar ieceres savdabību izceļas literārā satīra «Baltā strazda stāsts»

Index   Mega   Yandex

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *