
Romāns. Vispirms stāsti par 1905. gadu — par muižas kalpiem, kas saceļas pret saviem paverdzinātājiem, par revolūcijas vilni, kas rada bailes un nemieru pasaules varenajos — un par mazu meitēnu Anniņu, kas agri iesaistījusies revolucionārajā cīņā.
Tieši ar 1905. gada kaujiniekiem aizsākas tā cīnītāju plejāde, kas iet tautas priekšgalā padomju varas mēnešos Latvijā 1919. gadā, cīnās Krievijas plašumos par Lielā Oktobra ideāliem un komunistiskajā pagrīdē par padomju varas atjaunošanu, bet vēlāk izcīna uzvaru Tēvijas karā. Ļoti zīmīgs ir stāsts «Trīs sastapšanās». Tā varonis nemaz nav saukts vārdā, viņš ir tikai Draugs un laikam arī tāpēc it kā simbolizē to nenogurstošo cīnītāju, kurš, nežēlodams sevi, svarīgos vēstures brīžos vienmēr atrodas pašās priekšējās līnijās kaujā par tautas laimi.
No kurienes nāk šie cīnītāji, kas viņus mudina stāties ierindā un kādi viņi paši? Uz šiem jautājumiem atbild visa Lēmaņa daiļrade, kuru kopumā var īsi nosaukt par tautas cīņu vēstures māksliniecisku atspoguļojumu
Liels paldies par ieguldīto darbu un pūlēm!!!