Tiem, kam patīk grāmatas

Grāmatas var ētri aplūkot https://egramatas.com/arhivs.html

un šeit https://egramatas.com/arhivs/.

Var izmantot programmu wget vai analogu, lai lejupielādētu visu grāmatu arhīvu. Kad būs laiks, tad pievienosim torrentus.


Grāmatas ir visas tautas kopējā vērtība. Paldies tiem, kas skanē.

Papildus grāmatām centīsimies dažreiz arī ievietot mūsuprāt vērtīgus rakstus, informāciju, kas skar informācijas telpu Latvijā.

46 atbildes “Tiem, kam patīk grāmatas”

 1. Šodien atradu šo lielisko tīmekļa vietni.Pat necerēju atrast,jo domāju,ka vārda brīvība noslāpēta. Ir tomēr šeit nesavtīgi cilvēki kuri dalās ar līdzcilvēkiem.Veiksmi un izturību.

 2. Nesapratu komentāru sistēmu – lieku saites uz digitāliem grāmatu krājumiem, bet kaut kas iet šķērsām…

 3. Nesapratu komentāru sistēmu – lieku saites uz digitāliem grāmatu krājumiem, bet kaut kas iet šķērsām – visu vienlaidus sakabina…

  Daudzas grāmatas nemaz nav jāskenē, ja pameklē pa elektroniskajām bibliotēkām.

  Daudzas jau pieejamas LNB – https://gramatas.lndb.lv#

  Imantam līdzīgs aktīvists- http://www.lib.ru

  https://royallib.com

  https://archive.org

  https://onlinebooks.library.upenn.edu

  https://www.deutsche-digitale-bibliothek.de

  https://www.hathitrust.org

  1. Kļūda Jūsu komentāros. Pirmkārt, jūs runājot par Imantam līdzīgo aktīvistu nezkāpēc norādiet saites uz grāmatām krievu valodā. Bet šeit NOSKANĒTAS, ATPAZĪTAS KĀ TEKSTI UN ievietotas grāmatas LATVIEŠU VALODĀ!
   LNB grāmatas kļuva pieejamas pavisam nesen un pavisam NEDAUDZAS! Varbūt kaut kas no klasikas. Piemēram kur tad Kaudzītes Jaunie mērnieku laiki? Bet šī grāmata būtu visai ieteicama tiem, kuri arvien vēl nostaļģē pēc PSRS

  2. Mēs savukārt nesapratam Zirneklīti. Ko viņš ar saviem daudzajiem komentāriem gribēja mums paziņot? Ka te kaut kas ir lieks?

 4. šķūnī sakrauts vecu latviešu padomju žurnālu blāķis – kādi 150 kg. Izmest miskastē žēl, – tomēr papīrs, nocirsts milzīgs lērums koku, ražojot papīru piesārņota daba, makulatūrā arī nodot nav kur. Bet pats galvenais – tajos ir visai interesanta informācija par aizgājušo.
  Būtu taču vieglāk saglabāt visu periodiku mūsdienīgi – interenetā, cietajos diskos, un vispār modernākā formātā, nekā pieķēpājot un uzglabājot papīra tonnas, mēslojot dabu, izcērtot kokus.
  Latviešu žurnāli pa gadiem pdf un djvu formātā, bez teksta atpazīšanas. Saites tikai uz yandex mākoņiem. Daži ievietotie attēli demonstrē ne jau saturu, bet tikai attēlu kvalitāti. Saites dotas uz mapēm ar žurnālu numuriem. Lejuplādes ātrums būs visai neliels. Ja vēlas lejuplādi paātrināt, ieteicams uzstādīt yandex mākoņdisku. Ja vēlas lejuplādēt atsevišķu failu, tas ir jāatver pašā brauzerī. Saturs visai nepilnīgs, jo daudzu žurnālu numuru trūkst, tie gadu gaitā aizklīduši. Lejupielādē klikšķinot tieši uz nosaukuma, vai gada skaitļa. Speciāli uzraksti “download” vai “lejuplādēt” kādus meklē daži lasītāji nav. Saite uz šo failu – https://disk.yandex.ru/i/N7T9Rqcyt-YkyQ

 5. ES, līdz ar VISIEM Konstitūciju cienošajiem, brīvajiem ļaudīm uz Zemes ZVĒRU pārējiem līdzcilvēkiem pie savas dzīvības, labklājības un sava svētā goda, ka aktīvi pretošos jebkuriem fašistiskiem “brūnkrekliem” vai agresoriem, kuri ar savu darbību uzbruks cilvēkiem, vai mēģinās izplatīt savas idejas. Un zvēru, ka nekad neabalstīšu nacistu bandu Ukrainā!!!!

   1. Ko tu te murgo? Nacisti jau nav krievi, bet gan tavi mīļotie ukraiņi. Ja jau tev viņi šķiet tādi taisnīgie un godīgie, brauc pie viņiem Ilvariņ un padalies ar viņiem liktenī!

 6. Jauna Pasaules kārtība…bibliotēka “Grāmatu mākoņdisks” vairs nav tradicionāli apmeklējams, varu iedot mapju adreses, kam interesē…
  daiļliteratūras tur nav un nebūs, ir tehnika, mācību grāmatas, nepolitiska vēsture(lietu rašanās vēsture) un vēl šis un tas…
  Grāmatu mākoņdisks_mapes

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *