PRASĪJUMI

Šeit rakstam par tām grāmatām, kuras vēlamies redzēt saitā. Vai un kad tās tiks ievietotas – atkarīgs no tā vai skanētājam tās pieejamas, patīk un ir aktuālas. Tāpēc būtu vēlams pievienot īsu satura aprakstu. Jāņem vērā arī tas, ka nedrīkstam ievietot grāmatas, kuras izdotas nesen. Skat. sadaļu PAR PROJEKTU / Publicēšanas ierobežojumi

176 atbildes “PRASĪJUMI”

 1. Nora Ikstena ” Dzīves svinēšana”
  Regīna Ezera “Pūķa ola”
  Laima Muktupāvela ” Totēmi”

  1. Varbūt domājāt šo? Nabokovs, Vladimirs. Lolita : [romāns] / Vladimirs Nabokovs ; [no kr. val. tulk. Ilga Kalnciema ; māksl. Helēna Heinrihsone]. – Rīga : Sprīdītis, [1992] (a/s “Preses nams”.). – 349 lpp. ; 20 cm.

  1. šo varbūt varētu ja atradīšu: Dziļums, Alfreds, 1907-1976. Saplēstā krūze : Romāns / Alfrēds Dziļums ; [I.Treimanes priekšv. “Rakstnieks ar cietām rokām”, 5.-10. lpp.]. – Rīga : Liesma, 1990 (Tip. “Rota”). – 430 lpp. ; 21 cm.

 2. Būšu ļoti pateicīgs, ja parādīsies Žana Pola Sartra “Nelabums”. Ir iespēja tuvākajā laikā sagaidīt?

 3. Filipa Dika (Philip K. Dick) “Vai androīdi sapņo par elektriskām aitām?” (“Do Androids Dream of Electric Sheep?”)

  1. Svetlanas Aleksijevičas stāstu krājumu “Karam nav sievietes sejas” latviešu valodā nekur neatradu, iespējams, ka nav vēl iztulkota.
   Krieviski:
   Алексиевич Светлана скачать все книги: https://yadi.sk/d/1ypnUq7-txRjj
   Зачарованные смертью fb2 https://yadi.sk/i/HvQh6-0MtxRVP
   Последние свидетели (сто недетских рассказов) fb2 https://yadi.sk/i/PcXDbLh6txRWE
   Последние свидетели. Соло для детского голоса fb2 https://yadi.sk/i/7HNsaMt9txRXR
   У войны не женское лицо fb2 https://yadi.sk/i/Kw4V8a9XtxRYv
   Цинковые мальчики fb2 https://yadi.sk/i/qpfJHKhjtxRaU
   Cinka zēni fb2: https://yadi.sk/d/w1YPzTcGuAwC2
   Чернобыльская молитва (хроника будущего) fb2 https://yadi.sk/d/Ssw9TD7BtxRbm
   Чернобыльская молитва pdf https://yadi.sk/i/LVEi3ZQntxRdX
   Чудный олень вечной охоты fb2 https://yadi.sk/i/PUuUVjqhtxRez

 4. Sveiki! Vai ir iespēja šeit ieraudzīt A.Bukrejeva un G.Vestona de Volta “Kāpiens. Everests: godkāre un traģēdija”. Paldies.

  1. Ja nemaldos, tad sērijā “Avots” ir diezgan daudz grāmatu:
   1. L. Feierbahs. Kristietības būtība. Nākotnes filozofijas pamati
   2. Š. L. de Monteskjē. Persiešu vēstules
   3. G. V. F. Hēgelis. Filozofijas zinātņu enciklopēdija
   4. Voltērs. Zadigs jeb Liktenis. Mikromegs. Kandids
   5. G. J. Cēzars. Piezīmes par gallu karu
   6. M. de Monteņs. Esejas (Fragm. no II un III sējuma)
   7. M. de Monteņs. Esejas (Fragm. no I sējuma)
   8. I. Kants. Prolegomeni
   9. “Avota” pērles, sast. Normunds Antēns
   10.Dž.Berklijs.Traktāts…
   11.Marks Aurēlijs. Pašam sev.
   12.Platons Menons. Dzīres
   13.Līsijs. Tiesas runas
   14.D.didro. Ramo brāļadēls
   15.R.dekarts.Pārruna par metodi
   16.T.L.Kārs. Par lietu dabu
   17.r.Erasms. Muļķības slavinājums
   18.N.Vavilovs. Iedzimstošās mainības…..
   19.J.G.Fihte. Cilvēka sūtība.
   20.Dž.Loks. Eseja par cilvēka sapratni
   21.G.Merķelis. Vēstules…..
   22.Aristotelis. Nikomaha ētika
   23.Fr.Bēkons. Jaunais organons.
   24. Hjūms. Par cilvēka sapratni.
   25. Laodzi. Dao un De.
   26. Merķelis. Kultūrvēsturiski raksti
   27. Monteņs. Esejas (Fragm. no II sējuma)
   28. Didro. Domas par dabas interpretāciju
   29. Larošfuko. Maksimas.
   30. Kants. Praktiskā prāta kritika
   31. Platons. Valsts
   32. Lesings. Lāokonts
   33.Humbolts. Izlase
   34.Spinoza. Ētika
   35.Herders. Darbu izlase
   36.Lihtenbergs. Aforismi
   37.Kampanella. Saules pilsēta
   38.Mendelis. Augu hibrīdi
   39.Nīče. Ecce Homo
   tomēr, iespējams, ka te nav uzskaitītas visas. Šis tas no šīs sērijas jau ir noskanēts un dabūjams internetā. piemēram Aristotelis, Platons, Laodzi, Merķelis, Mendelis, Nīcše… Vai un kad vēl kaut kas no šīs sērijas tiks skanēts ir atkarīgs no daudziem un dažādiem (tai skaitā finansiāliem) faktoriem.

 5. Vai ir iespējams dabūt Ērvins Velšs “Vilcienvakte” (2005.gada grāmata)?
  Un vēl kādu no Vēja suņa klasika sērijas?
  Paldies par jūsu darbu!

 6. Vēlētos izlasīt “Vides saimniecības rokasgrāmata. 1.sējums. Ūdens apgāde, kanalizācija un atkritumu savākšanas pamati”, “Vides saimniecības rokasgrāmata. 2.sējums. Ūdensapgāde”(2000.gads), “Vides saimniecības rokasgrāmata. 3.sējums. Kanalizācija” (5.izdevums, 1994.gads) , Vides saimniecības rokasgrāmata. 4.sējums. Atkritumu savākšana”, izdevējs Notekūdeņu tehniskā apvienība. Vēl arī interesētu Ē. Tīgailis “Ūdensapgāde”, Jelgava: LLU, 2008. gads.

  1. Lūdzu tuvāku aprakstu. Kas tulkojis, kad, kāpēc. Bībeles teksti pieejami (par samaksu protams!!!) daudzās interneta vietnēs. Kas jaunajā tulkojumā ir atšķirīgs no pieejamajiem? Ja nemaldos, tad jaunais tulkojums maksā ap 20 eur. Kristīgā morāle it kā liek šādas grāmatas izplatīt bez maksas. Agrāk bija šeit. Cik noprotu, tad Bībeles izplatītāji pelna ar to naudu. Bezmaksas Bībeles tekstu var lasīt šeit

  1. Volkevičas “Pļauka” ir četras grāmatas. Tas var prasīt zināmu laiku. Šīs grāmatas man ir plauktā. Kaut kad varbūt noskanēšu… kas attiecas uz pārējām – nu tā nav mana vaina. Grāmatu lejuplādi bloķē izdevniecība

 7. Sveicināti! Paldies par ieliktajām grāmatām! Lūgums, ja iespējams, ielikt kādu no šīm –
  Rešāds Nurī Gintekīns “Mazputniņš”; Emīls Zolā “Dāmu paradīze”, “Lurda”, “Roma”, “Parīze”; Onorē de Balzaks “Kurtizāņu spožums un posts”, “Eiženija Grandē”; Kolīna Makkalova – “Dronta noslēpumms“, “Nepiedienīgā apmātība”, “Divpadsmit” vai vēl kādas, ja ir iespējams. Paldies par Jūsu darbu!

 8. Emīlu Zolā biju sataisījies skanēt. Bet tad radās interese par Bībeli. Ir ar melnbaltiem attēliem. Bet tur nu būs jāpastrādā. Grāmata iespaidīga un tur kļūdas nav pieļaujamas.
  Kas attiecas uz pārējām, tad daļu no nosauktajām diez vai varēs publiskot. Liela uzmanība jāpievērš izdevniecībai un izdošanas gadam. Daudzas no grāmatām tiek bloķētas lejuplādei, jo sūdzības yandexa administrācijai sūta izdevniecība, bez tam nepatikšanas arī nav vajadzīgas.

  1. Nē nekas specifisks. Tikai pašlaik šo grāmatu neesmu plānojis skenēt un drosi vien arī neplānošu. Neuzrunā… neinteresē… tāpat kā citur komentāros minētās: Ērvins Velšs “Vilcienvakte” “Vides saimniecības rokasgrāmata. 1.sējums. Ūdens apgāde, kanalizācija un atkritumu savākšanas pamati”, “Vides saimniecības rokasgrāmata. 2.sējums. Ūdensapgāde”(2000.gads), “Vides saimniecības rokasgrāmata. 3.sējums. Kanalizācija” (5.izdevums, 1994.gads) , Vides saimniecības rokasgrāmata. 4.sējums. Atkritumu savākšana” Virdžīnijas Vulfas “Uz bāku”.Skanēju tikai to, kas interesē arī pašam. Ja noskenēsiet un atsūtīsiet uz epastu – saitā ievietošu.

 9. Sveicināti,pateicos par tik daudzam noderīgām grāmatām. Vai ir iespējams šeit redzēt Tatjanas Mikušinas grāmatas?

  1. ir pieejamas:
   Mikušina, Tatjana. Gudrības Vārds
   Mikušina, Tatjana. Sarunas par karmas likumu
   arī
   Sofī Oksanena “Attīrīšanās”
   Niks Keivs. Bannija Monro nāve – nav pieejama
   Neviena nav elektroniski. Diemžēl visu paspēt noskanēt nevaru. Ja kāds ir noskanējis, atsūtiet – saitā ievietošu.

 10. Paldies par projektu!

  Ļoti interesētu Skaidrītes Gailītes darbi kā arī Brigitas Blobelas jauniešu sērijas grāmatas 🙂

  1. Diez vai Gunta Bereļa grāmatas varēs ievietot. Viņa nostāja pret egrāmatu bezmaksas izplatīšanu, cik zinu, diemžēl ir visai negatīva… Ja nu vienīgi ar paša cienījamā autora atļauju…

 11. Paldies par grāmatām! Ļoti vēlētos Dž. Ērvinga darbus “Lūgšana par Ouenu Mīniju” un “Sidra nama likumi”…

  1. Būtu labi, ja papūlētos uzrakstīt vismaz grāmatas nosaukumu. Pats Mišels Velbeks, nu šeit neparādīsies, tāda iespēja visai apšaubāma. Ja nu vienīgi šādi: http://www.tvnet.lv/izklaide/gramatas/341977-rakstnieks_misels_velbeks_izsmej_pats_sevi
   ja vēlaties, lai šeit parādās kāda no viņa uzrakstītajām grāmatām, varbūt varētu to noskanēt un atsūtīt uz saita epastu e-gramatas@inbox.lv. Tad noteikti ar pateicību ievietošu.

  1. ja šī grāmata ir pieejama varbūt kāds varētu noskanēt? Atsūtiet uz epastu sazipotus skanus, tālāk apstrādāšu un izvietošu kā failu

 12. Sveiki!

  Varbūt ir iespēja šeit atrast Duglasa Adamsa “Atā, un paldies par zivīm!” (Galaktikas ceļveža sērijas pēdējā grāmata)? Par iepriekšējām trim liels paldies, ar lielu interesi izlasītas, bet ļoti gribas pabeigt, lai sirds mierīga.

 13. Milzīga pateicība par lapu!
  Domāju, ka klasiskākā klasika – ”Iliāda” un ”Odiseja” – lieliski iederētos šajā megabaitu vācelītē.

  1. Sagatavošanā Homēra Iliāda un Odiseja; Čekas ģenerāļa piezīmes(E.Johansons); Lūgšama par Ouenu Mīniju(D.Ērvings); Elementārdaliņas(M.Velbeks); Sazvērestība triljonu vērtībā(D.Marss); šī noskanēta divreiz – skat šeit. Latviešu tautas anekdotes 2. sējums(P.Birkerts) Atraitne uz gadu(D.Ērvings); Karte un teritorija(M.Velbeks); Sātana memuāri(R.Vadims); Pilāta evaņģēlijs(E.Smits)

  1. “Saplēstās mežģīnes” ir pieejama, bet ievietot šo grāmatu eformātā kā bezmaksas būtu nekorekti, jo tā izdota pavisam nesen. Grāmata ir par mīlestību.

 14. Paldies par lielisko piedāvājumu! Ļoti priecātos par Dafnes di Morjē visām grāmatām, kuras vēl šeit nav pieejamas. Par Arčibalda Kronina citām grāmatām (ļoti vēlētos “No dzīves izsvītrotais” u.c.). Simona Bovuāra “Skaistās bildītes”, “Uz sliekšņa”. Tomass “Baltā viesnīca”. Z. Smita “Baltie zobi”. Senie “Divpadsmit mēneši” jebkura gada gājuma. I. Aljende “Garu nams”. T. Jānsone “Tēlnieka meita”. Dž. Ko “Gadījuma sieviete”. Dž. Benvils “Jūra”. A. Mērdoka. Varbūt kaut kas no visa varētu būt?

  1. Gribētu lai arī citi piedalās latviešu elektronisko grāmatu izveidē. Viens vai divi cilvēki visu noskanēt un apstrādāt nevar, lai arī tā nav nekāda lielā māksla. Nebūsim tikai patērētāju sabiedrības pārstāvji! Labākā palīdzība un dāvana šim projektam ir pašam noskanēt kādu interesantu grāmatu, kuras šeit tik ļoti pietrūkst. Vajag tikai ar skaneri aprīkotu printeri. Parasti, ja aizkalst tinte, to izmetam ārā, bet šāds printeris ir taču izmantojams kā skaneris! Grāmatas nav nemaz jāapstrādā līdz gala versijai, pietiks, ja atsūtīsiet uz epastu imantslochmelis@inbox.lv vai e-gramatas@inbox.lv (nesajaukt ar egramatas@inbox,lv) noskanēto attēlu sēriju, saspiestu ar winrar vai winzip programmu, vai pdf failu, tālākā apstrāde tiks veikta pietiekoši profesionālā līmenī.

  1. Ievietot grāmatas, kuras izdotas nesen, diemžēl, nebūs pareizi un korekti. Tiek izdotas un tulkotas jaunas grāmatas, par kurām gan rakstnieki, gan izdevēji, gan tulkotāji vēlas saņemt atlīdzību. Pašreiz tiek publicētas tikai tās grāmatas, kuras izdotas samērā sen — kad pagājuši vairāk nekā 5 gadi kopš izdošanas brīža.Tāpēc lejuplādes saites uz VISĀM grāmatām uzskatu par pareizāku nepublicēt. Tomēr sakarā ar dažu biznesmeņu cūciski neētisko rīcību, būšu spiests mainīt šos savus uzskatus.

 15. Sakarā ar yandex diskā iesūtītajām sūdzībām mans akaunts yandex diskā ir dzēsts. Variet pateikties par šo ziemassvētku dāvanu nenovīdīgajiem un alkatīgajiem tautiešiem.
  Ja kādam ir kādi ieteikumi – rakstiet. Apsveru iespēju visu dzēst…

   1. No https://mega.nz VAR izdalīt lejupielādes saites bez maksas, šis serviss nodrošina arī sinhronizāciju starp datoriem, bet sinhronizācijai ir kaut kādas noteiktas kvotas, kuras pārsniedzot bezmaksas mega sinc kļūst nepieejams. Pagaidu variantā var pamēģināt arī sinhronizāciju, katrā ziņā šī programma ļauj ātri salādēt mega mākonī failus, tos nearhivējot. Tomēr, ja rakstīs kļauzas arī uz mega resursu, tad atkal nekā. Viss šeit uzvietotais yandex saturs ir manos datoros, nekas nav pazudis. Diemžēl man yandex servisam pieeja liegta. Protams, ir iespējams izmantot citus bezmaksas mākoņdiskus. Tikai ķēpa kādai nedēļai, lai nomainītu visas lejuplādes saites. Vai kāds grib palīdzēt?

 16. ja ir vēlēšanās palīdzēt, rakstiet uz imantslochmelis@inbox.lv vai uz e-gramatas@inbox.lv

  starp citu varat pamēģināt izmantot strongdc++. šo programmu var lejupielādēt no https://vacuum.name/dc/strongdc
  visu hubu saraksts (arī Latvijas) jau iešūts programmā.
  Tomēr ar tiem hubiem ir viena ļoti liela un nepatīkama problēma. dēļ zemā download/upload ātruma un ierobežotā slotu skaita. Tāpēc es šito būšanu nevisai atbalstu.

  1. Es tiku lādējis gan lejup gan augšup, failus telefona pāršūšanai, lilāki bija par 1 GB, bet pirms trejiem gadiem problēmu nebija

 17. Smirnova-Rakitina, V. Stāsts par Avicennu, lielo Vidusāzijas zinātnieku Abu Ali Ibn Sinu – ārstu, matemātiķi, astronomu, filozofu, dzejnieku, mūziķi, kurš dzīvoja pirms tūkstoš gadiem un kļuvis slavens visā pasaulē / V.Smirnova-Rakitina ; [no krievu val. tulk. Eižens Rauhvargers ; māksl. Viesturs Grants]. – Rīga : Liesma, 1977 (Cīņa). – 398, [1] lpp., [2] lp. il. – (Ievērojamu cilvēku dzīve).

 18. Sveiki,
  Vai būtu iespējams noskanēt G.E.Lesinga grāmatu ‘Lāokonts jeb par glezniecības un poēzijas robežām’?

 19. Ludzu:
  1)Kriminalprocesa likuma komentari;
  2)Kriminallikuma komentari;
  3)Civilprocesa likuma komentari;
  4)Civillikuma komentari

 20. Sveicināti!
  Vai iespējams iegūt lasīšanā vēl kādas Daces Judinas grāmatas no sērijas IAE (Izmeklē Anna Elizabete)?
  Paldies!

 21. Labdien.

  Vai būtu iespējams iegūt lasīšanai vēl šādas grāmatas (sākumā autors, pēc tam grāmatu nosaukumi un iespējamie grāmatu izdošanas gadi):

  Džons Grišams:
  Pavēste (2005)
  Balti krāsotā māja (2004)
  Brālība (2001)
  Klients (1996)

  Maikls Konelijs:
  Melnā atbalss (2003)
  Asinsaina (2003)

  Jau iepriekš paldies.

 22. Labdien, ļoti vēlētos grāmatu: ” Mēs” autors Jevgeņijs Zavjalovs.
  Liels paldies par visām ieskanētām grāmatām.

 23. Zinu, ka pirms pāris gadiem bija pieejama Freimanes “Ardievu, Atlantīda” elektroniskā versija. Šobrīd vairs pat nav nopērkama. Paldies šim projektam! Latviski vēl tik maz e-grāmatu.

 24. Gribētos Rota “Viesnīca “Savoja””, Jingera “Tērauda viesulī”, Tēna “Lekcijas par mākslu”, Paavo “Gogoļa disko”, Bibla “Jauno Ikaru”, Ivaškeviča “Vilkumuižas jaunkundzes”, Obrista “Kūrēšanas veidi”, kaut ko no R. V. Emersona, Pirsiga “Dzens un motociklu tehniskās apkopes māksla”, Nabokova “Camera obscura”.

 25. Labdien, ļoti vēlētos grāmatu – “Zaļās gaismas. Lejupskriešanas māksla” – MAKONAHIJS METJŪ
  Paldies, par iespēju lasīt tik daudz dažādu grāmatu!

 26. Ir ieteikums ļoti labai grāmatai EBREJU TAUTAS VĒSTURE, kuru šobrīd nevarēju atrast. – Pabieza, zilos vākos. Autoru kolektīvs. – Etingers, Šafrajs, Nadele. Grāmata ir izdota latviski gadus > 1 0 atpakaļ. Ļoti laba. Sākot ar vissenākajiem laikiem.

 27. Labdien. Gribeju paintereseties, vai iespējams jūsu biblotēkā, pievienot šādu autoru grāmatas.
  Sandra Brauna
  Džūda Devero
  Kristina Doda
  Sūzana Elizabete Filipsa
  Nora Robertsa
  Kārena Robārdsa

  Jaunas grāmatas protams ir labi, bet gribētos arī kādu no šīm autorēm.(man kā lasītājai gribētos pārlasīt visas grāmatas😉🙈🤭

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *