VIDEO

Rīgas kinostudijas mākslas fimu saraksts.

Lejuplādes saites un apraksti pēc šīs saites:

https://docs.google.com/document/d/1pPcP7fTfR-3aVjjCiOvxtfQRkaiwV6MPnClXqszxWBI/edit?usp=sharing

Latviešu teātra izrādes.: 

https://docs.google.com/document/d/1uXUfmY3xDa5jI4fPCdu0aZUz9GzII19S3T8eDkQoWec/edit?usp=sharing

Avārijas Brigāde visas sērijas – Filmu studijas “Animācijas brigāde” veidota multfilma.
Izmantojama arī vēstures stundās, lai rosinātu pārdomas par latviešu tautas vēsturi un nākotni.

Avarijas Brigade visas sērijas

Noslēpumu sala

Multiplikācijas filma ar šausmu filmas elementiem.  [Таинственный остров, Away] rež. G.Zilbalodis CMG-2019 torrent

Atspulgs ūdenī

  1. 1977. gada Latvijas PSRspēlfilma. Filmas režisors ir Andris Rozenbergs un tā uzņemta Rīgas Kinostudijā. Talantīgs ķirurgs Zigurds Mārkalns pēc šķiršanās no sievas ierodas dzimtajā pilsētiņā, lai sāktu dzīvi no jauna. Paļaujoties uz savu pieredzi, viņš cer apliecināt sevi vietējā slimnīcā, bet sastopas ar šķēršļiem.

Sprīdītis

Mazajam Sprīdītim ir ļoti grūti sadzīvot ar ļauno pamāti un viņš, neskatoties uz vecmāmiņas un Lienītes mēģinājumiem atrunāt, dodas pasaulē laimi meklēt. Ceļā Sprīdītis satiek Vēja māti, Meža māti un Veco vīriņu un viņu dotās dāvanas palīdz tam uzveikt Sīkstuli, Lutausi un pašu Velnu.

Zobena ēnā

  1. gads. Turaidas pils. Zemi pārņēmis bads, mēris un svešzemju karaspēku uzbrukumi. Vecās Kačas mazmeita Maija, saukta par Turaidas Rozi, kalpo pilī pie pilskunga meitas.

Pilī ierodas algotņu armijas virsnieks Jakubovskis, kas vēlas iegūt Maijas mīlestību, bet meitenei jau ir līgavainis, vienkāršs lauku puisis Kaspars. Nevēloties būt apkaunota, Turaidas Roze izvēlas nāvi.

Vilkaču mantiniece 1. un 2. sērija (.xvid; 1,3 gb; 132 min; color; rež. G.Cilinskis; kopēta ar programmu bandicam) Spēļfilma 1990 gads. Latvija. 19. gadsimta beigas. Kāda pagasta nostūrī ezera krastā līdzās dzīvo divas dzimtas. Dievlodziņi un Vilkači. Ar sensenu naidu savstarpējās attiecībās. Tiesa, naida izpausmes jūtamas tikai  Dievlodziņu mājās. Kā ne! Viņiem aizvien veicas sliktāk, uzkrīt slimības, lopu sērgas, labība nepadodas. Turpretī Vilkačos viss aug griezdamies, un arī slimības aizvien iet ar līkumu. Tas pamudina domāt, ka Vilkaču saime savu labklājību panāk pesteļojot un nodarbojoties ar burvestībām. Ar laiku pret viņiem izdevies noskaņot arī pārējos pagasta cilvēkus. Taču būtība ir pavisam cita. Vilkaču cilvēki, būdami kristīgi, nav aizmirsuši latviešu tautas senās tradīcijas un parašas, kas sakņojas cilvēka dzīvošanā, neatraujot sevi no dabas.

Ausma (propagandas spēļfilma 2015) – filma, kura aizskar manu tautu parādot to kā tumsoņus un garīgi atpalikušus, kuri nokāpuši no kokiem, kā pērtiķi, bez garīgā kultūras mantojuma. Mans vērtējums: Apmelojoša un Latviju pazemojoša propagandas filma bez scenārija.
Nekur un nekad attēlotie notikumi nav notikuši. Vismaz Latvijā noteikti ne!! Tautas nodevēji – stukači un komunistu ticībā iestājušies nevarēja neko ietekmēt, jo rīkojumus izdeva Kremlis ko kangariem kopā ar okupantiem bija jāpilda.
Latviešu tauta – pamesta un rietumu sabiedroto nodota, lai saglabātu savu dzīvo spēku un savu tautu – pildija okupācijas varas uzstādījumus, kas deva iespēju tautai saglabāt savu zemi.
Mūsu tautas intelekts un garīgais spēks gaidīja brīdi, kad okupācijas vara sabruks, lai atbrīvotos no okupantiem un Latvija būtu brīva!
Es LŪDZU Kultūras ministriju pārtraukt šīs režisores filmām piešķirt valsts naudu un Veselības ministriju aicinu piešķirt šīs filmas režisorei un scenārija autorei vienā personā nodrošināt labu psihiatru, vai gadījumā ja jau ir par vēlu, tad mīksti polsterētu telpu Tvaika ielā.

Vilkatis Toms [Rigas kinostud- 1984].avi

  1. gadsimts Vidzemēpēc zviedru – poļu kara. Daudzi latviešu zemnieki, lai paglābtos no sirotājiem, klaušām un nodevām pārceļas uz dzīvi dziļi mežā. Toms ar pieradināta vilka palīdzību uzdodas par vilkati. Kopā ar brāli Miķeli viņi sagūsta Dormuižas baronu, ieņem un nodedzina muižu, bet kaimiņu barons Felsbergs netic vilkačiem un ziemā sarīko medības.

Lejuplādēt: torrent

Vecās pagastmājas mistērija

Filma sastāv no trim daļām — “MEA CULPA”, “AGNUS DEI” un “TUBA MIRUM”.

MEA CULPA” ir stāsts par vecu čekistu un “tautas atriebējiem”, kas vēlējās šo čekistu pakārt.

AGNUS DEI” stāsts norisinās Līgo naktī. Kādas filmas veidotāji tās uzlabošanai grib piefilmēt šausmu skatu, kurā miroņi vajā slepkavu un krustā tiek sists Pestītājs. Starp statistiem ir varoņa prototips — īstais čekists. Viņš atriebjas māksliniekiem un jauneklis, kas tēlo Jēzu Kristu, tiešām tiek pienaglots pie krusta.

Arī “TUBA MIRUM” notiek Līgo nakts laikā. Līgo naktī no krusta noņemtais jauneklis vienatnē stājas pretī mūsdienu varmākam un sadistam, lai aizstāvētu savu meiteni. Puisim palīgā iet pagastmājā nomocītie upuri. Ļaundari saņem pelnīto sodu.[1

Lejuplādēt: torrent

Rudolfa mantojums (Platforma film-2010 J.Streļčs).avi.

  1. gadā izdota Latvijas drāma, kuras režisors ir Jānis Streičs. Galvenās lomas filmā atveido Romualds Ancāns, Rēzija Kalniņa, Artūrs Skrastiņš, Dainis Gaidelis, Velta Līvija Straume, Venta Vecumniece, Jānis Paukštello, Uldis Dumpis un Ingrīda Andriņa. Filmas pirmizrāde notika 2010. gada 15. janvārī vairākos Latvijas kinoteātros. Filma tika veidota pēc rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem. Filmā ir attēlota latviešu zemnieku dzīve 20. gadsimta sākumā.

Lejuplādēt: Torrent

Latvijas Zelts (2004).avi

Dokumentāls stāsts pa izsenis mītisko “Latvijas zeltu”. Kur zelts radies un kā tiek izmantots.

Lejuplādēt: Torrent

Lietus blūzs

  1. 1982. gada latviešu padomjuspēlfilma. Filmas režisors ir Oļģerts Dunkers, un tā uzņemta Rīgas Kinostudijā. Irisu sirsnīgi sveic dzimšanas dienā, bet ja ir jau pāri trīsdesmit un dzīvošana vienai īrētā pilsētas nomales istabiņā, nekādas svētku sajūtas nav. Strādājot veikalā Irisa satiek daudz dažādus cilvēkus. Kādudien viņas dzīvē ienāk kāds, ar kuru gribētos būt kopā. Bet izrādās, tikai līdz brīdim, kad atklājas viss, ko šis estēts un mūzikas cienītājs par sevi nav pateicis.

Lejuplādēt: Torrent

Nameja gredzens

(starptautiskais nosaukums The Pagan King — ‘pagānu ķēniņš’, sākotnēji The King’s Ring — ‘ķēniņa gredzens’) ir Aigara Graubas režisēta 2018. gada Apvienotās Karalistes/Latvijas spēlfilma par Zemgales ķēniņu Nameju un viņa vadītajām zemgaļu brīvības cīņām pret krustnešiem. Lomas filmā atveido Edvīns Endre, Džeimss Blūrs, Aiste Diržūte, Ivo Martinsons, Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Dainis Grūbe, Egons Dombrovskis, Elīna Vāne, Gints Andžāns un citi.

Filmai izveidotas divas versijas — angliskā versija ar subtitriem latviski un krieviski un aizkadrā latviski tulkotā versija bez subtitriem. Filmas valodas izvēli Ēķis skaidroja šādi:

“              Mēs iesākām ar to, ka mēs gribam izdarīt tā, lai mūsu stāsts būtu saprotams visā pasaulē. Mēs esam daļa no lielās pasaules, un mums būtu interesanti savā simtgadē, lai mūsu stāsts, mūsu leģenda ceļotu. Strādājot kino industrijā, mēs esam nonākuši interesantā situācijā, ka mēs esam jau daļa no pasaules un aktieris brauc no Anglijas, no Latvijas, kaskadieri — no Lietuvas. Mēs dzīvojam tādā interesantā laikā, kad viss jaucas kopā, bet mums bija apzināti interesanti uztaisīt filmu, kuru varētu parādīt arī citiem. Turklāt mūsu jaunā paaudze ir pieradusi skatīties arī angļu valodā ar subtitriem.          ”

—Andrejs Ēķis, skaidrojot filmas valodas izvēli

Šāds lēmums izpelnījās vairāku Latviju kino nozares profesionāļu kritiku, kas norādīja uz neizmantoto iespēju filmu uzņemt uzreiz abās valodās vai vismaz to pilnvērtīgi dublēt latviski un izteica šaubas, vai Latvijai šādu filmu svešvalodā, turklāt par godu tās simtgadei, būtu bijis jālīdzfinansē. Atbildot uz kritiku, Ēķis atklāja, ka bija mēģināts filmu pilnībā nodublēt latviski, tomēr netika sasniegts vēlamais rezultāts, bet Grauba piebilda, ka pilnā dublēšana nozīmētu „nolaupīt skatītājam brīnišķīgo iespēju dzirdēt kā spēlē un darbojas filmas lieliskie aktieri, kā notiek saspēle, dzirdēt enerģiju”, vienlaikus uzsverot, ka aizkadra tulkojums esot veidots kvalitatīvi.

Lejuplādēt: Torrent

Likteņa līdumnieki avi. – 1.Enijas bize ; 2.Zem Marsa debesīm ; 3.Nārbuļa dēli ; 4.Mantinieki

Lejuplādēt: torrent

Teātra izrādes  [torrenti]

Bagātā kundze Nacionālais teātris 2013 g

(pēc Andreja Upīša darbu motīviem). Rež. Ināra Slucka.

Lejuplādēt: Torrent

1.Ar būdu uz baznīcu [nacionalais teatris] (1988.g.).avi

Ciema padomes priekšsēdētaja, arodbiedrības līdere, kluba vadītājs – it kā visi savējie. Bet kas tad tik ļoti ieinteresēja un saviļņoja sabiedrību? Viss sākās ar to, ka kolhoza priekšsēdētājs Broņislavs Timrāns saķildojās ar savu labāko teļkopi Mariannu Okolokolaku, un, lai aizvirzītu viņas enerģiju sev vēlamā virzienā, viņam galvā iešāvās ģeniāla doma – Mariannu vajag izvirzīt par deputāti.

Lejuplādēt: Torrent

2.Ar Dievu Pie Zemes (komedija; rez.Edmunds Freibergs; Nacionalais teatris,1991).avi

Lugas autors Pauls Putniņš, komēdijas “Ar Būdu Uz Baznīcu” turpinājums.

Lejuplādēt: Torrent

Brāļi Karamazovi[Latv.Kult.Akad.- 1997]

Pēc Fjodora Dostojevska romāna 1997. gada pavasarī tapušie «Brāļi Karamazovi» – bija aktiera meistarîbas diplomdarbs, kura trīs daļas kopumā ilga septiņas stundas un par kuru krievu teātra zinātnieks Nikolajs Pesočinskis izteicies:

«Tas ir brīnums – ar tik jauniem, nepieredzējušiem aktieriem kamerstila izrādē, psiholoģiskā teātra nežēlīgajā tuvplānā sasniegt tik dziļu, gudru rezultātu!»» (Zane Kreicberga. Pēteris Krilovs. Kroders.lv)

Lejuplādēt: Torrent

Hanana  [Liepājas teātris-2013].avi

stāsts par kādu ģimeni un tās locekļu savstarpējām attiecībām viena gada garumā. Germana Grekova lugas centrā ir stipra sieviete Ausma, kura vadās pēc sirds likumiem, kas dzīvē diemžēl mēdz nonākt pretrunā ar morāli un reliģiju. Lai gan lugas darbība norisinās laukos un atklāj šodienas skarbo situāciju, režisors darbā saskatījis arī optimistiskas notis – Ausma jebkurā situācijā cenšas rast spēku, lai dzīvotu tālāk.

Lejuplādēt: Torrent

2 atbildes “VIDEO”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *